Obchody 95-lecia Hufca ZHP Mysłowice

Jako współorganizatorzy zapraszamy na Obchody 95-lecia Hufca ZHP Mysłowice MOK ul. Grunwaldzka 7 Godzina 15:00 Komenda Hufca ZHP Mysłowice ma zaszczyt...

W poniedziałek 20 maja Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził Mysłowice. Złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą powstańców śląskich w urzędzie miasta oraz spotkał się z mieszkańcami na rynku.
 • Policjanci zabezpieczali wizytę Prezydenta RP w Mysłowicach

  Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda odwiedził wczoraj Mysłowice. Kilkudziesięciu policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy innych formacji mundurowych, w tym Służby Ochrony Państwa, dbało o bezpieczeństwo podczas wizyty głowy państwa. Podczas uroczystości nie odnotowano żadnych zakłóceń porządku.

 • Policjanci podczas III Dnia Seniora w Mysłowicach

  W sobotę na terenie Centralnego Muzeum Pożarnictwa odbył się III Dzień Seniora. Udział w tym wydarzeniu wzięli także policjanci z mysłowickiej komendy. Mundurowi przekazywali seniorom praktyczne rady dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także przestrzegali przez oszustami działającymi metodą "na wnuczka".

 • Trwają działania SMOG

  Dzisiaj w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Mają one na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

 • "Narkotyki i dopalacze zabijają" - konkurs MSWiA

  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłasiło konkurs, którego przedmiotem jest stworzenie MEMU internetowego i animacji w formacie GIF, dotyczących zapobiegania i przeciwdziałania uzależnieniu od narkotyków i dopalaczy. Termin nadsyłania prac do 6 czerwca 2019r.

 • Wynajem aut dostawczych i busów osobowych to sposób na tymczasowe powiększenie floty swojej firmy lub zdobycie większego środka transportu do celów prywatnych, takich jak przeprowadzka czy przewóz materiałów budowlanych podczas remontu. Czy w Warszawie można znaleźć wypożyczalnię, która oferuje swoje usługi tanio?

  Wynajem auta dostawczego – od czego zależą koszty?

  Dodatkowy pojazd o dużej pojemności to nieoceniona pomoc w wielu sytuacjach – takich jak przeprowadzka, remont, konieczność przewiezienia większego towaru czy zrealizowania zlecenia wymagającego nowoczesnej floty. Wypożyczalnia samochodów dostawczych Warszawa tanio to oferta dla osób, które chcą zyskać nowe, niezawodne auto do zadań specjalnych, płacąc jedynie za czas jego wynajmu.

  Koszty są uzależnione głównie od tego, jakiego typu pojazd wybierzemy – dostępne są zazwyczaj modele o różnym standardzie i ładowności, co pozwala na znalezienie samochodu odpowiadającego wszystkim potrzebom i oczekiwaniom, także pod kątem ceny. Tania wypożyczalnia może oferować auta wysokiej jakości, w doskonałym stanie technicznym, ale z nieco uboższym wyposażeniem – z pewnością nie przeszkodzi to osobom, które potrzebują pojazdu na krótki termin, lub chcą nieco zaoszczędzić na tej usłudze.

  Kolejnym aspektem, mającym wpływ na ostateczną cenę wynajmu, jest czas, przez jaki chcemy korzystać z danego auta dostawczego lub busa. Usługa krótkoterminowa, obejmująca wypożyczenie już od jednego dnia, zazwyczaj ma nieco wyższe ceny, niż w przypadku usługi długoterminowej – z tego względu druga opcja jest często bardziej opłacalna. Warto jednak sprawdzić, czy firma nie przewiduje zniżek w określonych terminach, np. na weekend.

  Wynajem samochodów dostawczych w Warszawie bez kaucji jest wygodną opcją dla osób, które nie chcą przygotowywać dodatkowych środków przed skorzystaniem z usługi.

  Wynajem busów osobowych i aut dostawczych – rodzaje aut

  Wypożyczalnia samochodów dostawczych w Warszawie zapewnia dostęp do pojazdów o różnym standardzie i różnej budowie, co pozwala na łatwe znalezienie modelu odpowiadającego potrzebom klienta. Wynajem samochodów dostawczych do 3,5 tony to najpopularniejsza usługa, są to bowiem pojazdy, do których prowadzenia wystarczy prawo jazdy kategorii B, dzięki czemu korzystać może z nich większość klientów. Dostępne są modele z kontenerem, plandeką lub chłodnią, przeznaczone do różnych zadań. Ponadto, można zamówić także busy osobowe, posiadające aż do 9 miejsc siedzących – pozwala to na organizację transportu firmowego, np. na delegację czy imprezę integracyjną, a także prywatnego – np. na wesele czy inną imprezę, a także wakacje.

  Na co zwrócić uwagę, rezerwując samochód na wynajem?

  Każda wypożyczalnia busów i aut dostawczych powinna zapewniać pojazdy w pełni przygotowane do drogi: zatankowane, czyste i, co najważniejsze, w pełni sprawdzone pod względem technicznym. Ważne jest także ubezpieczenie AC i OC, które pokryją ewentualne szkody w razie nieprzewidzianych zdarzeń. Należy również sprawdzić dzienny limit kilometrów dla danego auta, jeśli jest on narzucony – zazwyczaj limity są dość wysokie i w pełni wystarczają na potrzeby klientów. Jeśli planuje się wyjechać udostępnionym pojazdem za granicę, także należy sprawdzić, czy taka opcja jest dozwolona oraz czy nie jest dodatkowo płatna.

  Dodatkowo można także zorientować się, czy dana firma oferuje dodatkowe usługi, jak wynajem dostawczego auta wraz z kierowcą – jest to propozycja dla osób, które nie posiadają prawa jazdy, nie są przyzwyczajone do prowadzenia większych aut lub potrzebują dodatkowego kierowcy. Niektóre wypożyczalnie umożliwiają także trzymanie prywatnego auta klienta na swoim parkingu, co ułatwia odbiór wynajmowanego pojazdu. Warto przed skorzystaniem z usługi dowiedzieć się, czy możliwe jest dostarczenie przez firmę auta pod wskazany adres, czy możliwy jest tylko odbiór w wypożyczalni aut w Warszawie lub Piasecznie.

  Wypożyczalnia samochodów dostawczych w Warszawie – czy można wynająć auto tanio?

  20 maja 2019 roku (poniedziałek) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda złoży wizytę w Mysłowicach.
 • Dziś działania "Bezpieczne skrzyżowanie"

  Policjanci mysłowickiej drogówki przeprowadzą dzisiaj działania pn. „Bezpieczne skrzyżowanie”. Uwaga mundurowych skierowana będzie na naruszenia przepisów ruchu drogowego w rejonie skrzyżowań, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Działania rozpoczną się o 10.00 i potrwają do godziny 18.00.

 • Sobotnie wydarzenia sportowe - utrudnienia w ruchu drogowym

  W związku z planowanym w dniu 18 maja (sobota) biegiem ulicznym na dystansie 5km z okazji 100-lecia PCK oraz Nocnym Rajdem Rowerowym informujemy o mogących występować w tym dniu utrudnieniach w ruchu drogowym.

 • Oszuści znowu dali o sobie znać- apelujemy o ostrożność!

  Oszuści podający się za najbliższych i policjantów, usiłujący pod byle pretekstem wyłudzić pieniądze od starszych osób, znów dali o sobie znać. Wczoraj w naszym województwie doszło do kilku takich przypadków. Sprawcy podszywali się pod osoby najbliższe dla seniorów i informowali o tym, że spowodowali wypadek drogowy. Jedynym szybkim rozwiązaniem, aby nie mieli z tego powodu kłopotów, była gotówka, o którą prosili starszych członków rodziny. Apelujemy o ostrożność i rozwagę.

 • Podsumowanie działań "Truck & Bus"

  Wczoraj policjanci drogówki prowadzili działania pn."Truck & Bus". W czasie akcji mundurowi skontrolowali w sumie 54 pojazd. Dokładnie sprawdzano stan techniczny, uprawnienia do kierowania, a także trzeźwość kierujących. Policjanci zatrzymali w sumie 7 dowodów rejestracyjnych.

 • Profilaktycznie o dopalaczach i narkotykach

  Mysłowiccy policjanci kontynuują profilaktyczne spotkania z młodzieżą w ramach kampanii "Narkotyki i dopalacze zabijają". Podczas wizyt w szkołach policjanci informują o zagrożeniach zdrowotnych, konsekwencjach prawnych oraz o skutkach społecznych, wynikających z zażywania środków psychoaktywnych i uzależnień. W ostatnich dniach stróże prawa odwiedzili uczniów ze szkół podstawowych nr 1 i 15.

 • Farba wodna do drewna to produkt konkurencyjny dla tradycyjnych farb rozpuszczalnikowych. Prezentuje on wiele cech, które zachwycają konsumentów nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami. Do najważniejszych z nich można zaliczyć neutralny zapach, a także fakt, że większość z nich powstaje z ekologicznych komponentów. Warto inwestować w farby wodne do drewna, ale należy pamiętać o tym, że najlepiej stawiać na produkty pochodzące od renomowanych producentów. Mowa w tym przypadku o markach takich jak Tikkurila, Jedynka i Beckers, które zdobyły uznanie wśród klientów na całym świecie. Wspieranie firm rozumiejących, z jakiego powodu dbanie o środowisko naturalne jest tak ważne, to istotny element funkcjonowania w społeczeństwa. Przedsiębiorstwa produkujące tańsze odpowiedniki niestety często nie tylko nie przywiązują dużej wagi do ekologii, ale ich artykuły malarskie okazują się także znacznie mniej trwałe i bardziej podatne na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych oraz tworzenie się uszkodzeń mechanicznych. Każdorazowo najlepiej wesprzeć się profesjonalną poradą specjalisty zajmującego się taką dziedziną.

  Farba wodna do drewna — dlaczego warto w nią zainwestować?

  Farba wodna do drewna to produkt absolutnie wyjątkowy. To zdrowsza alternatywna dla farb rozpuszczalnikowych, których chemiczny skład generuje bardzo nieprzyjemny, długo utrzymujący się zapach. Co więcej, barwniki rozpuszczalnikowe są znacznie mniej przyjazne dla środowiska naturalnego niż farby wodne do drewna. Warto jednak wiedzieć, że te drugie są dedykowane przede wszystkim do używania na przedmiotach znajdujących się we wnętrzu domu lub mieszkania. Niestety nie są one odporne na szkodliwy wpływ czynników atmosferycznych. Deszcz, śnieg, gwałtowne zmiany temperatur i stałe promieniowanie UV może szybko doprowadzić do zniszczenia się powłoki malarskiej.

  Farba wodna do drewna — czemu zawdzięcza swoją popularność?

  Nie oznacza to jednak, że artykuły malarskie do drewna nie są odporne na zmywanie. Z powodzeniem można je czyścić wilgotną szmatką nasączoną delikatnym detergentem bez obaw, że farba się zetrze lub uszkodzi. Nie można także zapominać o innych zaletach, jakie ma farba wodna do drewna. Kolory, w jakich występują produkty tego typu, stanowią jeden z wielu ich atutów. Paleta barw jest w tym przypadku tak rozbudowana, że z pewnością zdoła to spełnić wymagania wszystkich, nawet najbardziej wymagających klientów.

  Inną ciekawostką na temat farby wodnej do drewna jest to, że schnie ona wyjątkowo szybko w porównaniu do tradycyjnych farb rozpuszczalnikowych. Co więcej, według opinii wielu proces jej aplikacji jest bardzo łatwy, dzięki czemu poradzi sobie z tym nawet osoba początkująca, jeśli chodzi o przeprowadzenie prac remontowych.

  Gdzie można kupić farby wodne do drewna?

  Farba wodna do drewna znajduje się w ofercie niemal wszystkich dużych supermarketów budowlanych. Jeśli jednak chce się otrzymać dostęp do dobrze wyselekcjonowanych produktów, najlepszą opcją wydaje się skorzystanie z asortymentu, jaki zapewniają nieco mniejsze punkty. Przykładem jednego z nich może być Studio Farb Pigmentologia zlokalizowane przy ulicy Franciszka Klimczaka 13 na warszawskim Wilanowie.

  Klienci sklepu mogą liczyć na w pełni profesjonalną obsługę oraz to, że będą w pełni usatysfakcjonowani z zainwestowanych pieniędzy. Właściciel puntu stara się jak najlepiej odpowiadać na potrzeby interesantów, ponieważ w końcu to oni są najważniejszym elementem tego biznesu. Warto samodzielnie zweryfikować wszystkie informacje przedstawione powyżej.

  14 maja br w sali sesyjnej Urzędu Miasta Mysłowice odbyło się spotkanie zorganizowane dla rodziców, opiekunów dzieci autystycznych i z innymi niepełnosprawnościami. Spotkanie zorganizował prezydent miasta Mysłowice Dariusz Wójtowicz oraz pełnomocnik prezydenta ds. ...
 • Ogólnopolskie działania policyjne TRUCK & BUS

  Dzisiaj w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Truck & Bus”. Mają one na celu ujawnianie i eliminowanie naruszeń obowiązków lub warunków przewozu drogowego rzeczy i osób.

 • Debata w trosce o bezpieczeństwo seniorów

  Policjanci z mysłowickiej komendy zorganizowali wczoraj debatę poświęconą seniorom. Tematem spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo osób starszych. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać praktycznych porad na temat bezpieczeństwa w domu, w miejscach publicznych i w ruchu drogowym, a także poznać metody działania oszustów. Seniorom przedstawiono też aplikacje Moja Komenda i Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 • Dominika Kilijańska wyróżniona w konkursie „Estrada Młodych”

  Dominika Kilijańska (11 l.) od 4 lat szkoląca się pod okiem instruktora MOK, Michała Mitko została wyróżniona podczas XIII Wojewódzkiego Konkursu Muzycznego ESTRADA...

  Kino ze Strażą Miejską Mysłowice

  W minionym tygodniu w naszej komendzie gościliśmy uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych im. Korczaka, Zespołu Szkół Sportowych oraz Szkół Podstawowych nr 5 i 15. Dzieci uczestniczyły w zajęciach profilaktycznych prowadzonych…

  Kolejne podziękowania dla „Profilaktyki”

  Po raz kolejny do naszej Komendy wpłynęły podziękowania dla funkcjonariuszy Zespołu Profilaktyki i Ochrony Środowiska za wzorowo prowadzone zajęcia dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta…

 • Zapraszamy mundurowych siłaczy do udziału w mistrzostwach

  I Mistrzostwa Polski Policji i Służb Mundurowych w Armwrestlingu odbędą się 7 czerwca w Sali Widowiskowo-Koncertowej „Muza” w Sosnowcu. W zawodach mogą wziąć udział przedstawiciele wszystkich służb mundurowych. Zachęcamy do uczestnictwa w ogólnopolskich zmaganiach.

 • logo RSS