Jak odzyskać podatek z Niemiec? Sprawdzamy to razem z Podatkimeritum.pl

Pracujesz od niedawna w Niemczech i poszukujesz informacji o tamtejszym systemie podatkowym? Wspólnie z biurem podatkowym PodatkiMeritum.pl przygotowaliśmy dla Ciebie małą ściągę i kroki, jakie musisz podjąć, aby odzyskać nadpłacony podatek dochodowy. Nie jest to trudne, gdyż cała procedura odbywa się przez Internet. Nie musisz wychodzić z domu, aby rozliczyć podatek z Niemiec. Otrzymasz szybką kalkulację i szacunkową kwotę zwrotu. Wszelkie formalności załatwi za Ciebie doradca podatkowy, a pieniądze trafią na Twoje konto nawet w 30 dni. Poznaj korzyści współpracy z biurem Podatki Meritum. 

78 tysięcy zadowolonych klientów i 112 milionów euro odzyskanych dla Polaków

Myśl o podatkach przysparza Ci bólu głowy? Oddaj je w ręce specjalistów, którzy od lat pomagają Polakom w rozliczeniach podatków z zagranicy. Zwrot podatku z Niemiec wcale nie musi być trudny. Legalne zatrudnienie rodzi ze sobą obowiązki i upoważnia do skorzystania z ulg podatkowych. Dlatego, jeśli pracujesz w Niemczech dłużej niż 183 dni w roku w sposób ciągły, a Twoje dochody w tym państwie stanowią 90%, masz prawo do wspólnego rozliczenia podatku z małżonkiem,ulgi na dziecko lub kwoty wolnej od podatku. Status rezydenta to przywilej i warto wziąć to pod uwagę. Z kolei nierezydenci (najczęściej osoby pracujące sezonowo), mogą w tym czasie starać się o zwrot podatku. 

Niezbędne dokumenty do rozliczenia podatku

W tym celu będziesz potrzebował skompletowania wymaganych dokumentów. Do najważniejszych należy niemiecka karta podatkowa (Lohnsteuerkarte), która zawiera informacje o dochodach w Niemczech. Na podstawie udokumentowanych dochodów urzędnicy określą, czy Tobie, jako podatnikowi, przysługuje zwrot podatku lub jego nadpłata. Na decyzję Finanzamt oczekuje się od 3 do 6 miesięcy od momentu złożenia zeznania podatkowego. Kwoty zwrotu rozpoczynają się od kilkuset, a kończą na kilku tysiącach złotych. Wejdź na https://www.podatkimeritum.pl/zwrot-podatku/zwrot-podatku-z-niemiec/ i zgłoś się do Podatki Meritum!