Od godziny 6:00 na ulicach Mysłowic trwa akcja "Bezpieczny Pieszy" z wykorzystaniem Ruchomego Stanowiska Dowodzenia. Policjanci nadzorują kluczowe skrzyżowania i przejścia dla pieszych, zwracając szczególną uwagę na zachowania kierowców względem niechronionych użytkowników ruchu drogowego. Tylko w pierwszych godzinach akcji kamery uchwyciły kilku nieodpowiedzialnych kierujących, którzy nie ustąpili pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu.

Dziś, w godzinach 6.00- 22.00 na terenie naszego miasta policjanci ruchu drogowego przeprowadzają działania pn. „Bezpieczny Pieszy”. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, ponieważ to oni stanowią szczególnie zagrożoną grupę ze wszystkich użytkowników dróg. Mundurowi obserwują przejścia dla pieszych, skrzyżowania oraz miejsca, w których najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem pieszych uczestników ruchu. W działaniach wykorzystywane jest Ruchome Stanowisko Dowodzenia z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, które rejestruje niezgodne z przepisami zachowania kierowców. RSD to samochód wyposażony w kamery, które dają możliwość bardzo dokładnej obserwacji wybranego terenu, czy też odcinka drogi. Policjanci drogówki wykorzystują go najczęściej do nadzoru dróg, na których często dochodzi do łamania przepisów przez uczestników ruchu.

Policjanci prowadzą również działania profilaktyczne skierowane do pieszych, rozdając odblaskowe elementy, by poprawić ich bezpieczeństwo po zmroku.

Już w pierwszych godzinach akcji kamery zarejestrowały nieodpowiedzialne zachowania kilku kierujących, którzy nie ustąpili pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu dla pieszych. Dwóch z nich ukaranych zostało mandatami karnymi w wysokości 1500 zł. O losie jednego z nich zadecyduje sąd.

Akcja potrwa do godziny 22.

Ładowanie odtwarzacza...

Nagranie audio AUD-20220726-WA0004_1_.m4a

Pobierz plik AUD-20220726-WA0004_1_.m4a (format mp3 - rozmiar 69.98 KB)