Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mysłowice

Uwaga na oszustów, którzy pod pretekstem zakupu towaru wystawionego za pośrednictwem popularnego portalu ogłoszeniowego, przesyłają link przekierowujący do łudząco podobnej witryny tej platformy z instrukcją do wprowadzenia danych karty płatniczej, w celu rzekomego szybkiego przelania pieniędzy. W ten sposób przestępcy uzyskują dostęp do środków finansowych sprzedającego.

Serwisy sprzedaży internetowej są platformami, z których korzysta wielu użytkowników internetu. Dla cyberprzestępców są to z kolei miejsca, w których mogą szukać nielegalnego zarobku. W ostatnim czasie w naszym powiecie odnotowaliśmy kilka zgłoszeń dotyczących wyłudzeń za pośrednictwem znanego serwisu aukcyjnego. Kolejny raz alarmujemy o procederze i ostrzegamy potencjalne ofiary tego typu ataków. Przestępcy biorą na cel osoby, które chcą sprzedać w serwisie swój towar. Oszuści pod pretekstem zakupu umieszczonego w ogłoszeniu towaru, przesyłają link, który przekierowuje do złudnie podobnej witryny tej platformy. Wraz z linkiem potencjalna ofiara otrzymuje instrukcję postępowania, aby odebrać pieniądze za rzekomo opłacone wcześniej zamówienie celem finalizacji transakcji. W taki sposób przestępcy uzyskują dostęp do kart płatniczych lub rachunków bankowych sprzedającego.

Pamiętajmy! Linki wysyłane przez oszustów są łudząco podobne do prawdziwych stron. Za każdym razem powinniśmy weryfikować strony internetowe, z których korzystamy. Nie otwierajmy linków od nieznajomych osób i co najważniejsze, nigdy nie podawajmy swoich danych logowania do bankowości internetowej oraz informacji z kart płatniczych. W ten sposób uchronimy się przed utratą wszystkich oszczędności.

Na oficjalnym blogu portalu ogłoszeniowego znaleźć można więcej informacji na temat metod działania oszustów. Są tam również przykłady wiadomości oraz fałszywych stron za pomocą których oszuści starają się zdobyć nasze oszczędności.