Zapraszamy przedstawicieli zainteresowanych mediów na działania ROADPOL Safety Days w Mysłowicach. Już jutro (21.09.) o godzinie 10.00, w rejonie skrzyżowania ul. Oświęcimskiej i Mickiewicza policjanci ruchu drogowego przeprowadzą akcję promującą bezpieczeństwo na drodze. Podczas spotkania mundurowi promować będą przestrzeganie przepisów drogowych i podnosić świadomość zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg. Tego dnia w całym mieście policjanci prowadzić będą wzmożone kontrole.

W ramach trwającego Europejskiego Tygodnia Mobilności policjanci ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach i Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przeprowadzą działania ROADPOL Safety Days. Już jutro o godzinie 10.00, w rejonie skrzyżowania ul. Oświęcimskiej i Mickiewicza mundurowi prowadzić będą akcję promującą bezpieczeństwo na drodze. Podczas spotkania mundurowi promować będą przestrzeganie przepisów drogowych i podnosić świadomość zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg. ROADPOL Safety Days to przedsięwzięcie Policji ruchu drogowego państw będących członkami ROADPOL oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO - zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Tego dnia w całym mieście policjanci prowadzić będą wzmożone kontrole i przypominać o zasadach bezpieczeństwa oraz dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze.

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli mediów na spotkanie, którego celem jest wsparcie działań Policji na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców, a także dotarcie z przekazem dotyczącym prawidłowych zachowań na drodze i przestrzegania przepisów ruchu drogowego do jak najszerszego grona odbiorców.

Osobą do kontaktów w tej sprawie jest sierżant sztabowy Damian Sokołowski tel. 798 030 181.