Zdecydowana postawa pracownika ochrony doprowadziła do zatrzymania przez policjantów nietrzeźwego kierującego. 62-letni mieszkaniec Opoczna wjechał na teren kopalni samochodem ciężarowym z naczepą mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i sporządzili dokumentację dla sądu.

Wczoraj około godziny 4:10 dyżurny mysłowickiej komendy odebrał zgłoszenie od pracownika ochrony, który miał podejrzenie, że jeden z kierowców wjeżdżający na teren kopalni jest pod wpływem alkoholu. Na miejsce skierowano patrol ruchu drogowego. Kierującym okazał się 62-letni mieszkaniec Opoczna. Policjanci przeprowadzili badanie alkomatem, które potwierdziło przypuszczenia pracownika. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Stróże prawa zatrzymali mu prawo jazdy i sporządzili dokumentację dla sądu. Za jazdę po pijanemu grozi mu do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

To kolejna już zdecydowana reakcja na łamanie prawa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu upośledza nasze zmysły i wpływa na nasz styl i sposób jazdy, a to przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dlatego reagujmy widząc niepokojące sytuacje na drodze. Wystarczy jeden telefon, aby wyeliminować nietrzeźwego kierowcę z ruchu.