Dodatkowe zadania nałożone na policjantów spowodowały, że obecnie najważniejsza jest przede wszystkim troska i dbałość o bezpieczeństwo i zdrowie obywateli, ale i przedstawicieli służb. Rękawiczki, maski, płyny dezynfekujące to podstawowe elementy codziennego wyposażenia mundurowych, patrolujących ulice Mysłowic. Wczoraj do mundurowych trafiła kolejna partia środków ochrony osobistej.

Wykonywanie zadań związanych z koronawirusem wymaga szczególnej dbałości o bezpieczeństwo i zdrowie nie tylko obywateli, ale także policjantów i przedstawicieli innych służb. Z magazynów komendy wojewódzkiej do mundurowych na bieżąco trafiają środki ochrony osobistej. Rękawiczki, maski, płyny dezynfekujące to podstawowe elementy codziennego wyposażenia policjantów pełniących służbę na tzw. "pierwszej linii". Środki te są niezbędne podczas wykonywania czynności związanych z ograniczeniem rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19.

policjant pobiera środki ochrony osobistej

W tym trudnym dla wszystkich okresie apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. Osoby objęte kwarantanną powinny poddać się rygorom izolacji. Nie przestrzegając kwarantanny, narażamy życie i zdrowie innych osób. Weźmy odpowiedzialność za siebie oraz swoich najbliższych.

  • maski filtracyjne
  • środki ochrony osobistej
  • płyny do dezynfekcji