Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mysłowice

Pogoda za oknem sprzyja motocyklowym wycieczkom, co widać po zwiększonym ruchu jednośladów na drogach. W trosce o ich bezpieczeństwo, na drogach można również spotkać motocyklistów w mundurach. Dzięki swoim maszynom mogą sprawniej dotrzeć tam, gdzie są potrzebni i dbać o bezpieczeństwo miłośników dwóch kółek. Apelujemy do kierowców samochodów, aby zwracali szczególną uwagę na motocyklistów i spoglądali w lusterka.

Policjanci z mysłowickiej drogówki rozpoczęli służby na motocyklach i codziennie patrolują ulice Mysłowic. Znając specyfikę jazdy na motocyklu, mogą jeszcze uważniej przyglądać się zachowaniom kierowców. W myśl akcji profilaktyczno-informacyjnej „Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie” dyscyplinują kierowców samochodów. W czasie pełnionej służby przypominają, że motocykliści są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i konsekwencje zderzenia z samochodem są dla nich o wiele bardziej poważniejsze, nawet przy niewielkich prędkościach. Oczywiście zwracają również szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących motocyklami, ich zachowanie na drodze oraz to czy posiadają wymagane do jazdy uprawnienia. Wszystko po to, aby rozpoczynający się okres wiosenny na drogach upłynął bezpiecznie.

policjanci na motocyklach przed KMP Mysłowice

Apelujemy do kierujących samochodami, aby zwracali szczególną uwagę na motocyklistów i spoglądali w lusterka. Z kolei kierującym jednośladami przypominamy, aby pamiętali o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy. W szczególności apelujemy, aby unikali brawurowej jazdy i stosowali się do ograniczeń prędkości. Przypominamy również, że jazda motocyklem wymaga nie tylko zdrowego rozsądku i umiejętności, ale i odpowiednich uprawnień do kierowania.

  • policjanci na motocyklach
  • policjanci na motocyklach
  • policjanci na motocyklach