Konkurs literacki przeznaczony jest dla uczniów mysłowickich szkół ponadpodstawowych, natomiast konkurs filmowy dla uczniów klas IV - VIII mysłowickich szkół podstawowych. Termin nadsyłania prac potrwa do 31 marca br. Nagrodą główną w obu konkursach jest rower.

Przedmiotem konkursu adresowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych jest opracowanie tematu „660 lat istnienia miasta Mysłowice” w formie reportażu, z zachowaniem formy pisemnej. Zadaniem uczestnika konkursu jest przeniesienie się do dowolnego czasu w historii Mysłowic i opisanie wydarzeń z przeszłości z punktu widzenia naocznego świadka. Uczestnicy mają do dyspozycji 660 lat bogatej historii Mysłowic. Mogą wybrać dokładny czas i wydarzenie, które chcą opisać. Fabularyzowaną relację z prawdziwych wydarzeń wzbogacić można własną inwencją, i osadzić je w prawdziwej przestrzeni miasta.

Natomiast przedmiotem konkursu adresowanego do uczniów klas IV - VIII z mysłowickich szkół podstawowych jest nakręcenie, oczywiście w domu, krótkiego filmu, którego inspiracją będą zagadnienia związane z 660 letnią historią Mysłowic, doniosłe wydarzenia związane z historią Mysłowic na przestrzeni dziejów od momentu nadania praw miejskich do dziś.

Nagrodą główną w obu konkursach jest rower. Dodatkowo przyznane będą nagrody za drugie i trzecie miejsce w postaci hulajnogi oraz słuchawek bezprzewodowych.

Szczegóły w regulaminach konkursowych.