Dzielnicowi zatrzymali 26-letniego mieszkańca Sosnowca, który w jednym supermarketów na terenie naszego miasta przyłapany został przez ochronę na kradzieży. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary więzienia. Ponadto podczas przeszukania stróże prawa znaleźli przy nim marihuanę. Grozi mu teraz dodatkowe 3 lata za kratkami.

W minioną sobotę po południu dwóch dzielnicowych z mysłowickiej komendy zostało skierowanych na interwencję do jednego z supermarketów w dzielnicy Rymera. Ochrona przyłapała tam na kradzieży 26-letniego mieszkańca Sosnowca. Po przybyciu na miejsce dzielnicowi rutynowo sprawdzili mężczyznę w policyjnych systemach. Okazało się, że 26-latek poszukiwany jest przez Sąd Rejonowy w Sosnowcu do odbycia kary 150 dni więzienia. Sosnowiczanin został zatrzymany, a w toku dalszych czynności stróże prawa znaleźli przy nim także środki odurzające w postaci marihuany.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, skąd zostanie przewieziony do zakładu karnego. Za posiadanie narkotyków dodatkowo grozić mu może do 3 lat więzienia.