Policjanci ruchu drogowego mysłowickiej komendy, wspierani przez mundurowych z Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu, przeprowadzą dziś akcję pn. "Nie! - Dla prędkości". Stróże prawa patrolować będą miejsca, w których w ostatnim czasie najczęściej dochodziło do zdarzeń drogowych. Mundurowi kontrolować będą także stan trzeźwości kierujących, prędkość z jaką się poruszają oraz czy korzystają z pasów bezpieczeństwa.

Niedostosowanie prędkości do panujących warunków oraz niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu to najczęstsze przyczyny ostatnich zdarzeń na drogach naszego miasta. W związku ze wzrostem liczby tych zdarzeń, policjanci mysłowickiej drogówki wspólnie z mundurowymi z Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu przeprowadzą dziś akcję pn. "Nie! - Dla prędkości". W  trakcie działań stróże prawa kontrolować będą stan trzeźwości kierujących, sprawdzać czy w miejscach newralgicznych, w których dochodzi do największej liczby zdarzeń nie przekraczają oni prędkości oraz czy w sposób prawidłowy przewożone są dzieci, pasażerowie i czy sami kierowcy korzystają z pasów bezpieczeństwa.

Celem jednodniowych działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez zatrzymywanie kierujących pod wpływem alkoholu, przekraczających dozwoloną prędkość i naruszających zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.