Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mysłowice

Działania policjantów z mysłowickiej drogówki w walce z pijanymi kierowcami przynoszą wymierne efekty. Wczoraj z mysłowickich dróg wyeliminowano kolejnych dwóch amatorów jazdy na "podwójnym gazie". Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, utrata prawa jazdy i wysoka grzywna.

Policjanci ruchu drogowego stale dbają o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Mundurowi m.in. kontrolują miejsca, w których najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych, sprawdzają czy kierowcy nie wyprzedzają w miejscach niedozwolonych i badają stan trzeźwości kierujących. Nie ma żadnej taryfy ulgowej dla osób siadających za "kółko" pod wpływem alkoholu. Tylko wczoraj mysłowicka drogówka zatrzymała dwóch nieodpowiedzialnych kierujących.

Pierwszy z nich "wpadł" około godziny 6:50 na ul. Zachęty. 50-letni mieszkaniec Mysłowic kierował seatem mając w organizmie 0,9 promila alkoholu. Drugi, również mysłowiczanin, zatrzymany został około 23:20 na ul. Laryskiej. Badanie 39-latka wykazało 0,6 promila alkoholu w organizmie. Obaj mężczyźni stracili już prawo jazdy, a o ich losie zdecyduje sąd.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto, przestępstwo to wiąże się z utratą prawa jazdy i holowaniem pojazdu na koszt właściciela (jeśli nie ma możliwości zabezpieczenia go w inny sposób). Wobec takiego kierującego sąd może także orzec podanie wyroku do publicznej wiadomości.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.